Před tím, než začnu psát naše zážitky v roce 2016 musím poděkovat Ivě Hildebrandtové a Jardovi Švejdovi, kteří dodávají fotografie a stručný popis výletů. Bez nich by nebylo možné tuto kroniku vést.
Děkuji...
 
 

Výroční členská schůze KČT odboru Rumburk 23. 1. 2016

 
Jako každý rok jsme se i letos sešli na Výroční schůzi. Je to příjemné posezení s písničkami a kytarami, popovídání a shrnutí předchozího turistického roku. 
 

další fota zde:
 
 

Nová stezka (žlutě značená) z Dolní Poustevny do Neugesdorfu - Ruhebänke - solný sloup  25. 2. 2016

foto zde:
 

Brtnické ledopády

Letos bychom je marně hledali.. Počasí nepřálo, a tak je pouze pár fotek ze začátku a konce výletu.. Teda - závěr v Brtníkách U Krkovičky byl prima...
foto zde:

 

Výlet na Bastei

Peter Johnu nás vzal k sobě na návštěvu do Kurort Rathenu a kolem Kosího jezera jsme vyběhli švédské schody ( jen 850 ) až na vyhlídku Bastei a torzo hradu Neuerathen za drobných 2 eura a bylo to bájo a světe div se i počasí nám přálo všem 40.zúčastněným, jen škoda že bylo méně členů než hostů.
fota zde:
 

Velký Chlum 19. 3. 2016

27.12.2016 16:00
Dne 19.3.2016 jsme byli na výletě na Velký Chlum,byl to jarní sraz turistů odboru Děčín a zahájení jarní sezony.
foto zde:

kctrumburk | Velký Chlum 19. 3. 2016 – rajce.net

 

Brigáda před Stezkou odvahy 

Na této brigádě se nás sešla hezká skupinka. Také práce utíkala a je za námi vidět dodnes.

foto zde:

kctrumburk.rajce.idnes.cz/brigada_pred_Stezkou_odvahy_2016/

 

Po trase Stezky odvahy

Každoročně se vydáváme na kontrolu připravované Stezky odvahy po celé délce trasy. Je to velice hezký výlet, na který se jako organizátoři v den konání nedostaneme. Zkontroluje se průchodnost a užíváme si krásného okolí naší základny v osadě Kopec...
foto zde:
 

Stezka odvahy – 37. ročník - to je procházka, soutěže a odměny pro nejmenší

 

Stezku odvahy pořádá KČT Rumburk již tradičně první květnovou sobotu v roce, což letos bylo 7. května. Je to výlet pro malé odvážlivce s rodiči a prarodiči, kteří projdou trasu 8 km vedenou krásami naší přírody - Národního parku České Švýcarsko a Labské pískovce.

Na přípravách a organizaci se podílelo více jak 40 členů oddílu s některými dobrovolníky našich kamarádů a všichni jsme s napětím a trochu obavami, sledovali počasí, které bylo stále aprílové. Nakonec se velmi vydařilo, bylo slunečno a teplo jako na objednávku.

Start čekal na účastníky u informačního střediska Ametyst v Brtníkách.

Trasa pro kočárky (4 km) se velmi osvědčila a tento rok měla ještě větší návštěvnost. Uvítali ji i rodiče s malými capálisty, kteří kočárek již nechtějí a 8km trasa je pro ně ještě mnoho.

Cíl byl již tradičně v osadě Kopec, na základně Klubu českých turistů Rumburk.

 Zde na všechny zúčastněné čekaly diplomy, táborový oheň na opékání buřtů, pro děti ručně vyráběné medaile, soutěže za sladké odměny, kterými provázel klaun, indiánka a Pipi dlouhá punčocha, tombola vedená dvěma cikánkami, ve které nikdo neprohraje a spousta dobrot z kyjovské restaurace Na Fakultě či cukrová vata ze stánku pana Koury. Pro dobrou pohodu nám hrála po celý den country skupina Ruksak.

Děti se cákaly v potůčku za chatou, s rodiči okukovali airsoftové zbraně, hledali zatoulané kuličky a sami si vyzkoušeli střelbu na cíl. Pohoda a klid vyzařovala ze všech odpočívajících na louce či u ohně. To byla nejhezčí odměna pro všechny pořadatele.

Byla jsem u soutěže s plechovkami a přidal se k nám i jeden pejsek, který nám ukradl tenisák a utíkal s ním. S paničkou jsme se ho snažili chytit, až se to na konec povedlo a míček se nám vrátil.

Mnozí z těch, co jako děti přišly na první ročníky, dnes tuto akci dopřávají svým dětem, nebo i vnoučatům.

Tento krásný den s námi bylo 1021 registrovaných účastníků, 483 dětí a 538 dospělých, což je rekord za všechny doposud pořádané ročníky.

Veliké poděkování patří všem sponzorům, firmám i jednotlivcům.  Finanční podporu jsme měli u měst Rumburk, Mikulášovice a obcí Staré Křečany a Vilémov. Nesmíme zapomenout na České dráhy, které nám v posílených spojích přivezli většinu návštěvníků. Bez pomoci těchto všech by nebylo možné takto rozsáhlou akci zorganizovat.

Děkujeme.

foto zde:

kctrumburk.rajce.idnes.cz/Stezka_odvahy_7._5._2016/

 

Severní stopou 14. 5. 2016 - 40. ročník

 
Severní stopou je mezinárodní turistická akce KČT Dolní Poustevna. Letošní ročník byl již 40, jubilejní. Turisté si mohli vybrat pěší trasy od 3 km do 28 km (celkem 9 tras). Cyklisté absolvovali trasy od 24 km do 42 km (celkem 4 trasy). Letošní Stopa měla velkou účast - 1.749 účastníků. (Třetí nejvyšší účast v historii pochodu). V cíly - na ČTVERCI - nás čekalo občerstvení a příjemná živá hudba.
Byli jsme tam jenom jako výpomoc na kontrolu na Vosí vyhlídce. Musím přiznat, že to místo je mojí srdeční záležitostí, nádherný výhled skrytý před zraky zvědavců. Snažila jsem se o nej podělit alespoň za pomoci fotek. Všechny ostatní obstarali Iva Hildebrandtová a Jarda Švejda, mí věrní dodavatelé fotek a obrázků.
Více info a fotky najdete od KČT Dolní Poustevna na  www.severnistopou.cz a na www.fb.com/severnistopou/.
 
 

Okolím Cvikova - 21. 5. 2016

 

Skupinka turistů se vydala na výlet po okolí Cvikova a počasí jim po celou cestu přálo.. Podívejte se sami..

fota zde: kctrumburk.rajce.idnes.cz/Okolim_Cvikova_21._5._2016/

Výlet na Bezděz - 4. 6. 2016

6. června jsme se šli podívat na Bezděz pod vedením Milušky Sembdnerové.. Byl to  povedený výlet..
 

Za pozitivní zemskou léčivou energií na Špičák - 544 m.n. m. - 18. 6. 2016

 
Každoročně nás Ditmar Petters bere na výlet na Špičák, varnsdorfský kopec, kde byla prokázána pozitivní energie... stačí chvilku posedět...
 
 

Brigáda na základně v Kopci 25. 6. 2016

 
Na  brigádách se scházíme rádi.. pobavíme se, odpočinem si od každodeních starostí a ještě se udělá kus práce na nám tak milém místě..
 

Výlet na Dolský mlýn a Hofberg - 23. 7. 2016

 
Byli jsme na Dolském mlýně a šli do Vysoké Lípy nad níž je chráněné luční území a vrch se zbytkem sklepa po správcově obydlí,tak se dívejte
Jsme u černého smrku a je tu tábor skautů, jako když jsem tu byl poprvé v roce 1966 Tenkrát tu byl i jiný hrob ten po roce 1968 zmizel, na dolák se po skalách už nemůže
to bylo pořádné stoupání od mlýna po staré mlynářské cestě do Vysoké Lípy a chtěli mě i lynčovat,na kopečku je to opustilo to jsem si oddechl..
čauky Jarda
 

Brigáda před Memoriálem - 13. 8. 2016

Před další naší velikou akcí - Memoriálem, upravujeme louku pro stany, chystáme dřevo na táborák a celkově chystáme celou základnu na návštěvu našich kamarádů ze Slaného.. Už se těšíme...

fota zde: kctrumburk.rajce.idnes.cz/brigada_pred_memorialem_13._8._2016/

 

Memoriál 19. - 21. 8. 2016 - 38. ročník

 
Jako každý rok, i letos jsme se sešli na Turistické louce v osadě Kopec, abychom si zavzpomínali na naše kamarády. Přijeli přátelé ze Slaného, skvělí muzikanti, a přivezli s sebou i své rodiny. Celkem se nás sešlo cca 80. V pátek se rozbalily stany, kytary a ostatní nástroje, připravila se kantýna, ihned zprovoznila a  večer se sedělo u táboráku. Hrálo se bez přestávky až do sobotního rána.. Po snídani se vydala skupina turistů na výlet, mezi tím jsme jim ve stánku chystali guláš, koláče, kávu, pivčo a další dobroty. Uplynula poobědní siesta a všichni jsme se pustili do našeho  "srandamače". Balónky, šipky i kufr lítaly po louce, všichni jsme se prima bavili. A byla tady odměna - naše tombola.. Každý si za své sportovní výkony vybral to, co se mu nejvíce líbilo.. 
Nejlepší muzikanti zahráli vzpomínkovou písničku, kamarády jsme uctili minutou ticha a krátkým proslovem našeho předsedy - Vendy Provazníka. Zavzpomínali jsme si na všechny, kteří tu s námi již nejsou a veselé příhody, jichž se účastnili, pomalu přešly ve volnou zábavu... Rozezněly se kytary, basa, mandolína a hlasy našich přátel ze Slaného, ke kterým jsme se přidaly... Než jsme se nadáli, byla tu neděle a začínalo se balit.. Tak rychle dopít sud s pivem, dojíst koláče, guláš.. a domů.. Tak zase za rok..... AHOOJ..!!
 
 
 

Brigáda - 3. 9. 2016

 
a máme tady další brigádičku na louce... a nejen tam.. nezúčastnila jsem se, ale myslím, že část byla i v kapličce sv. Anny...
 

Moritzburg - 10. 9. 2016

 
Výlet za Popelkou dne 10. září. Letos se vydařil a tak můžete koukat na sídlo kurfiřta saského a potom Polského krále Augusta Silného Saského v roce 1723. Zámek založil Mořic Saský v roce 1542. A tady se natáčela Popelka s Libuškou Šafránkovou v roce 1973. Mezi statkem, kde bydlela a zámkem je vzdálenost 271 kiláků a byl to vodní hrad Švihov.
Nachodili jsme celkem 23 716 krků po přepočtu cca 14,23 kiláků, ale jinak děsně fajn - tak kuk na fotky  
ahoj Jarda
 

Kytlický pelíšek 24. 9. 2016

 
Výlet byl ze Cvikova do Kytlic a nafotila ho pro nás Iva Hildebrandtová.. Přidala i pár fotek z Dýmníku. Děkujeme..
Byli jsme na výletě do Kytlic od Svoru a mohli jsme po cestě i sbírat houby, tedy kdyby v lese nějaké byly, tak jsme jen sbírali fotomomentky, tož se na nějaké podívejte.
Čauky Jarda
 

Tajný výlet 26. 12. 2016

Posílám fotky z našeho vydařeného výletu, ale na některých fotkách řádí duchové v okolí Spravedlnosti. 
Ahoj Iva
 
Každoročně pořádáme výlet, kde je cesta a cíl pro všechny - mimo vedoucího - tajemstvím.. 
 
 

Turistický Silvestr 29. 12. 2016

 
A je to tady..!! Další rok za námi a spousta dalších výletů před námi.. Dáme si společně "generálku" na Silvestra na Baráčnické rychtě..
Byla to zase prima zábava, poseděli jsme, popovídali, zahrálo se i zazpívalo.. Více zde: https://kct-rumburk-cz.webnode.cz/kronika/a2016/